Kamera Sistemleri

Günümüzde, CCTV Sistemleri birçok kesim tarafından halen güvenlik amaçlı olarak görülse de son on yıldır, birçok şirket ve kurum tarafından güvenliğin yanı sıra iş yönetiminin bir parçası olarak da kullanılmaktadır.

Artık iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olan CCTV, diğer sistemlerle entegre edilerek, iş verimliliğini artırmak, yönetimi kolaylaştırmak, bazı çıktılardan tasarruf sağlamak, güvenlik ve benzer amaçlarla kullanılmaktadır. AKAY tecrübesi ile 7/24 olarak sizlere güvenlik hizmeti sunuyoruz. Amacımız sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini potansiyel tehlikelere karşı korumaktır.   

Saha keşfi ile ihtiyaçlarınızı analiz eder, en doğru sistemi tasarlar. Doğru planlama ile montaj tamamlanır.  Sistem, kamera seçimi ve sistemdeki diğer malzemelerin entegrasyonu göz önüne alarak; güvenliğinizi tek bir çatı altında en uygun maliyette sağlamayı amaçlamaktayız. İzleme, kayıt ve uzaktan erişim sağlayabilen güvenilir hizmet ve sistemimiz ile siz değerli müşterilerimizin her zaman yanındayız. IP video sistemleri ve HD analog video sistemleri ve video analiz sistem hizmetleri de sunmaktayız. 

 

- IP Video Sistemleri

- Analog HD Video Sistemleri

- Bulut Video Sistemleri

- Termal Görüntüleme Sistemleri

- Video Analiz ve İş Zekası Çözümleri:

- Kişi Sayma

- Yoğunluk Analizi

- Kasa Entegrasyonu

- Sıra Yönetim Analizi

- Vücut Sıcaklığı Ölçümü

- Maske Analizi

- Kaybolan Nesne Analizi

- Çizgi İhlali

- Plaka Tanıma Sistemi

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri

Yangın algılama ve ihbar sistemi, yangın durumunda yangın olayını en erken sürede algılayarak olası can ve mal kaybının önüne geçilmesi veya en aza indirilmesi için belirli yönetmelikler ve standartlar doğrultusunda binalarda bulunması zorunlu olan elektronik güvenlik sistemidir.

AKAY’ın sunduğu Yangın Algılama Çözümleri;

  • EN sertifikalı, doğru ve güvenilir yangın algılama sistemleri için geniş bir ürün portföyü sunar.
  • Algılama hızı sayesinde olası yangın olayları henüz başlamışken algılanır ve erken müdahale için zaman kazanılır.
  • Düşük arıza oranı ve uzun ömürlü cihazlar sayesinde bakım ve onarım maliyetlerinden tasarruf sağlar. Akıllı sinyal işleme ile donatılmış olan akıllı yangın dedektörleri, kararlı algılama özelliği sayesinde yanlış alarmları en aza indirir.
  • Özel yazılımlar kullanılarak, yangın panelleri diğer bina yönetim sistemlerine de entegre edilebilir. Olası bir yangın durumunda asansörlerin konumundan, merdiven basınçlandırma fanlarının ve duman tahliye sisteminin aktivasyonuna kadar yangının yayılmasını önleyen ve tahliyeyi kolaylaştıran aksiyonlar, entegre sistemler aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilebilir.

Uzaktan Yangın Algılama Hizmetleri ile yangın algılama sisteminde oluşan arızalar uzaktan belirlenerek sisteme müdahale öncesi gerekli ekipmanın sağlanmasında ön bilgi verir ve bakım ve servis müdahalesinde zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.

Güvenli bir ağ bağlantısı üzerinden yangın algılama sistemini uzaktan yapılandırmak ve izlemek, dedektörlerin kirlilik düzeyinin ölçümlerini görmek, servise ihtiyaç duyacak ekipmanları tek bir arayüzden kolayca tespit etmek mümkündür.

Video tabanlı yangın algılama sistemi yangının kaynağında alevi ve dumanı algılayarak, yangına erken müdahale için zaman kazandırır ve oluşabilecek can ve mal kaybının önüne geçer veya en aza indirger. Uçak hangarları, antrepolar ve tüneller gibi geniş alanlarda yangın algılama sistemini destekleyici unsur olarak görev alır.

Video Analiz Sistemleri

Günümüzün gelişmiş video analiz sistemleri ile riski en aza indirgiyoruz.

AKAY’ın sunduğu dünyanın önde gelen yapay zeka tabanlı video analiz sistemleri, riskleri minimuma indiren ekonomik çözümler olarak öne çıkar. Dünya çapında önde gelen markaların başarısı kanıtlanmış ürünleri, AKAY’ın uzman ekibi tarafından kurgulanarak hayata geçirilir. 

Yapay Zeka Tabanlı Video Analiz Sistemi Faydaları;

Yapay zeka kullanılan analiz yetenekleri operatörlerin işlerini çok kolaylaştırır, riskler önceden tespit edilir ve olaylar henüz gerçekleşmeden engellenebilir. 

Alanların istenen şekilde yönetilmesi için ayrıntılı planlama, ayrıntılı kural koyabilme ve doğru alarm üretimi özellikleri ile öne çıkar.

Sistemler üzerinde insan veya araçlar ayrı ayrı tanımlanabilir, geçiş yönüne göre, belirlenen alanda kalma, belirlenen alana giriş veya çıkış, nesne bırakma veya nesne kaybolması gibi analizler yine sistem üzerinde istenirse birçok farklı kombinasyonla oluşturulabilir.

Yetkisiz giriş yapan kişi yada araçlar, yapılandırılan analizlere göre var ise PTZ kameralar tarafından takibe alınabilir.

Bu temel analizlerin yanında kişilerin kıyafetlerine ya da görünüşlerine göre hızlı ve pratik arama kameralar tarafından çok kısa sürede yapılabilir.

Gelişen teknolojiler sayesinde analizli olmayan kameralar üzerindeki olağan görüntüden farklı bir durum oluşması halinde bile operatöre uyarı gönderilebilir.

Sosyal Mesafe Çözümleri

COVID-19 pandemi günlerinde uyulması gereken kuralları anons ederek müşteri, ziyaretçi ve çalışanların korunmasına yardımcı olur.

Sistemin Faydaları

Kapı her açıldığında ellerin dezenfektanla temizlenmesi, maskenin sürekli takılı olması ve sosyal mesafe kuralına uymakla ilgili kuralları sesli olarak hatırlatır.

Hastane, ofis, fabrika, market, restaurant, tuvalet, park gibi iç ve dış ortamlarda kullanım.

4 kanallı sesli anons seti, 20 saniyelik 4 farklı ses kaydı anonsu seçeneği

30, 60, 90, 120 dakika ayarlanabilir anons süresi

Ayarlanabilir ses seviyesi

Kişi Sayma Sistemi

Sistemin Faydaları;

AVM, market, mağaza ve eczane gibi kapalı alanlarda ortamın doluluk oranını hesaplayarak içeri girişleri kontrol altına alır

Müşterilere güvenli dolaşım alanı sağlar

3 farklı doluluk oranı ışıklı gösterilir Kırmızı: Dolu Sarı: Yoğun Yeşil: Normal

Belirlenen kapasite dolduğunda sistem sesli anons vererek uyarır ve istenirse kapılar otomatik olarak kapanabilir

Sesli Anons verir; sosyal mesafenin sağlanması için belirlenen kurallara göre içeride yoğunluk mevcuttur, sağlığınız için lütfen bekleyiniz

Yüksek hassasiyette sayma yapılmaktadır, araştırmalara göre en dengeli ölçümleri beam dedektörler sağlıyor

Kolay kurulum, yapıştırma veya vidalama seçenekleri

Ekonomik çözüm

Yerli üretim olan kişi sayma sisteminin Ar-Ge süreci ve üretimi Türkiye'de yapılmaktadır.

Maskesiz Kişi Algılama

Akıllı öğrenme algoritması ile maskesiz ve maskeli kişileri tespit etme

Personelinizi ve ziyaretçilerinizi güvende tutun

Sağlık ve güvenlik gerekliliklerine uyumu kontrol edin

Personele / ziyaretçilere sesli mesajlar otomatik olarak iletilerek maske takmaları istenebilir

Şapka, gözlük veya başörtüsünden etkilenmeyen son derece hassas maske algılama çözümü

Kurulumu ve kullanımı basit

Uygun maliyetli çözüm, sunucu gerektirmez, esnek ve ölçeklenebilir

Doluluk Kontrolü

Mağazalardan, bekleme odaları ve binalara kadar alan içindeki insan sayısını kontrol edin

Sosyal mesafe kurallarına uymaya yardımcı olun

Müşterilere girmelerini veya beklemelerini söyleyen net bir mesaj verin

Birden çok girişi ve çıkışı destekler

Yüksek doğruluk oranında insan sayma çözümü

Kurulumu kolay, sunucusuz ancak ölçeklenebilir

"Üstten görünüm" montajına gerek yok

Yalnızca insan sayma çözümü değil - müşteri davranışını anlamak için ek avantajlardan yararlanın

HEMEN ÜCRETSİZ TEKLİF ALIN!

0 312 442 07 00

Copyright © Akay Güvenlik 2024 | Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım: Teknobay
WHATSAPP HATTI